Kurumsal

Lila Kağıt, 2006 yılında Türkiye’nin ve dünyanın hijyenik temizlik kâğıdı ihtiyacını karşılamak amacıyla %100 Türk sermayesi ile kurulmuştur.

Lila Kağıt, 2006 yılında Türkiye’nin ve dünyanın hızla artan hijyenik temizlik kağıdı ihtiyacını karşılamak amacıyla %100 Türk sermayesi ile kurulmuştur. Yıllık 271 bin tonluk kağıt üretim kapasitesi ve 300.000 m2 toplam alana yayılı üretim tesisi ile, sektörde aynı kampüste üretim yapan tam entegre tesisler içinde Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük oyuncularının biri konumundadır. Sofia, Maylo, UltraBerrak, Nua markaları ve tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu, mendil, peçete gibi hijyenik temizlik kağıdı ürünleriyle tüketicilerine 80.000’den fazla noktada ulaşan Lila Kağıt, 5 kıtada 80’i aşkın ülkeye yarı mamul ve mamul ihracatı yaparak ülke ekonomisi için katma değer sunmaktadır.

Lila Kağıt

Abdullah Öğücü
Kurucu

1933 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. İlkokul eğitimini sürdürürken 7 yaşında babasının yanında iş hayatına başladı. 1964 yılında Güneydoğu İplik San ve Tic. A.Ş.’yi kurdu. Daha sonra İstanbul’a yerleşti ve 1984 yılında Çorlu’da kurduğu Marmara Pamuklu Mensucat’ta çalışma hayatına yönetici olarak devam etti.

Abdullah Öğücü’nün girişimciliği, yurtdışında eğitimini tamamlayan oğullarının bilgi birikimi ile güçlenerek 2004 yılında Boyahane işletmesi, 2005 yılında Enerji Santrali ve 2006 yılında Lila Kağıt fabrikası yatırımlarıyla sürdü. Lila Kağıt Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürürken 2007 yılında vefat etti.

1933-2007

Tarihçe

2023
2023

Ergene’de yer alan modern fabrikaya ek olarak Erzurum’da bölgenin ilk hijyenik temizlik kağıdı üretim tesisinin açılması için yatırım çalışmasına başlandı.

2023
2023

Brüt 120.000 ton/yıllık teorik konverting kapasitesine ulaşıldı.

2022
2022

Markalı ürünlerdeki pazar payını ve hızlı tüketimdeki ihracatını artırma hedefiyle yeni konverting tesisi faaliyete geçti. Toplam üretilen bobin kağıdın %40’ından fazlası konverting tesisinde işlenebilir duruma geldi ve brüt 109.000 ton/yıllık teorik konverting kapasitesine ulaşıldı.

2022
2022

Dördüncü kağıt üretim hattı TM4 faaliyete geçti. Bu yatırımla birlikte bugünkü üretim kapasitesine (brüt 271.000 ton/yıl) ulaşıldı.

2020
2020

Üçüncü kağıt üretim hattı TM3 faaliyete geçti ve brüt 205.000 ton/yıl kapasiteye ulaşıldı.

2019
2019

Cinsiyet eşitliği konusunda bir ilki gerçekleştirerek kadın çalışan sayısını artırmayı taahhüt eden Lead Network’ün ‘CEO Pledge’ (CEO’nun Taahhüdü) protokolüne Türkiye’den imza atan ilk kurum oldu.

2016
2016

Konverting tesisi için ikinci yatırım programı devreye alındı ve teorik üretim kapasitesi brüt 77.500 ton/yıla çıkarıldı.

2014
2014

İstanbul İhracatçılar Birliği’nin kağıt, karton, ambalaj ve kırtasiye ürünleri kategorisinde İhracat Lideri statüsüne ulaşıldı.

2012
2012

İkinci kağıt üretim hattı TM2 devreye alındı ve toplam kağıt üretim kapasitesi brüt 140.000 ton/yıla çıkarıldı. Bu yatırımın sonucunda, ihracat seviyelerinde bir sonraki yıllarda önemli artış yaşanmasının önü açıldı.

2010
2010

Maylo markası ile temizlik kağıdı sektörünün “ilk sosyal sorumluluk projesi” hayata geçirildi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile iş birliğine gidilerek, satılan her Maylo ürünü ile TEGV’e destek olunması ve çocukların nitelikli eğitimle buluşturulması hedeflendi. Proje kapsamında tüm Maylo paketlerine TEGV logosu yerleştirildi.

2008
2008

Şirket’in kendi temizlik kağıdı markaları olan Sofia, Maylo, Berrak, Nua ve Nua Professional’ın lansmanı yapıldı ve markalı hızlı tüketim ürünlerinin üretimine başlandı.

2007
2007

Temizlik kağıdı sektöründeki ilk üretim hattı olan TM1 kuruldu. Brüt 70.000 ton/yıl kapasiteyle bobin kağıt üretimine başlandı.

2006
2006

Şirketin yenilenen vizyonu ve hedefleri doğrultusunda, mevcut iplik ve boyahane tesisine ek olarak farklı bir pazar olan temizlik kağıdı üretimi için yatırımlara başlandı. Bu alandaki üretim, pazarlama ve satış süreçlerinin yürütülmesi amacıyla Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu.

2004
2004

Kendi kendine yetebilir, sürdürülebilir üretim vizyonu doğrultusunda 2004 yılında Marmara Elektrik Üretim A.Ş. kuruldu ve bir sonraki yıl devreye giren enerji santrali, yüksek verimlilikle tesisin ihtiyacı olan elektrik, buhar ve sıcak suyu üretmeye başladı.

2002
2002

Lila Tekstil Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. iplik boyama faaliyeti amacıyla kuruldu.

1984
1984

1930 yılında Hasan Öğücü tarafından, Gaziantep’te kurulan çırçır ve dokumacılık ticarethanesi ile başlayan yolculuk, 2.kuşak olan Abdullah Öğücü liderliğinde iplik ve diğer tekstil ürünlerinin satışı için Marmara Pamuklu Mensucat San. Tic. A.Ş.’nin kurulmasıyla devam etti.

Vizyon

Üretim ve yatırımlarıyla dinamik, iş süreçleri ve uygulamalarıyla ezber bozan, tüm faaliyetleriyle çevreye ve topluma duyarlı, Türkiye’nin lider temizlik kağıdı şirketi olmak

Misyon

Paydaşlarını en yüksek bilgi, yetkinlik ve refah düzeyine ulaştırabilecek kurumsal gelişimi sağlayıp, sürdürülebilir büyüme stratejisiyle, öncelikle bulunduğu sektör ve ülkemiz, nihai olarak da yakın coğrafya ve dünya için sürekli değer katmaktır.

Değerlerimiz

Aile

Biz bir aileyiz. Paydaşlarımızla, iş birliğimizde ”insana saygı” ilkesinden yola çıkarak birbirimize değer katarız.

Gelişim

Vizyonumuz doğrultusunda performansımızı en üst seviyeye çıkarmak ve değer yaratabilmek için öğrenmeyi sürekli kılar ve fırsatları değerlendiririz.

Güven

Tüm paydaşlarımıza, karar ve uygulamalarımızdaki tutarlı ve istikrarlı davranışlarımızla adil olduğumuzu gösteririz.

Kalite

Paydaşlarımızı anlar, bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan standartlarla, yaratıcılığımızı katarak çalışırız.

Sorumluluk

İşimizi, kurumumuzu, toplumumuzu ve çevremizi sahipleniriz. Kural ve değerlerimiz çerçevesinde hareket ederiz

Yönetim Kurulu

Orhan Öğücü
Yönetim Kurulu Başkanı

1956 Gaziantep doğumlu Orhan Öğücü, lise eğitimini Gaziantep’te, lisans eğitimini ise Manchester Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Profesyonel iş hayatına Güneydoğu İplik Sanayi Şirketi’nde başlayan Öğücü, 1978–1980 yılları arasında ODTÜ Gaziantep yerleşkesinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.

1984 yılında, Marmara Pamuklu Mensucat’ın kurulumunda görev aldı ve 2007 yılına kadar şirketin yönetim kademesinde çalışmalarını sürdürdü. Lila Kağıt’ın kurulması ile 2007 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Farklı dönemlerde TOBB Kağıt Ürünleri Meclisi ile Selüloz ve Kağıt Sanayi Vakfı’nın yönetim kurullarında bulunurken, aktif olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mütevelli Heyeti’nde ve Gönüllü Hizmet Vakfı (GHV) Yönetim Kurulu’nda yer almaktadır.

Celal Öğücü
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1958 Gaziantep doğumlu Celal Öğücü, lise eğitimini Gaziantep’te, lisans eğitimini ise Manchester Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladı. Polimer Kimya alanında yüksek lisans yaparak Türkiye’ye geri döndü.

1984 yılında Marmara Pamuklu Mensucat’ın kuruluşunda görev alarak profesyonel iş hayatına adım attı. Şirket bünyesinde boyahane işletmesi ile enerji santralinin kurulması ve kağıt alanındaki yeni yatırım süreçlerinde aktif görev alan Öğücü, 2007 yılından bu yana Şirket Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı görevlerini sürdürmektedir.

Uzun yıllar Çorlu İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği (ÇİSAD), Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (Taider) ve Rotary Kulübü gibi birçok kuruluşun yönetim kademelerinde yer alırken, halihazırda Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nda (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Aydın Öğücü
Yönetim Kurulu Üyesi

1961 Gaziantep doğumlu Aydın Öğücü, lise eğitimini Gaziantep’te, lisans eğitimini ise İngiltere’de Victoria Üniversitesi Polimer Bilimi Kimyası bölümünde tamamladı.

1984 yılında Marmara Pamuklu Mensucat’ın kuruluşunda görev alarak profesyonel iş hayatına adım attı. Şirket bünyesinde boyahane işletmesi ile enerji santralinin kurulması ve kağıt alanındaki yeni yatırım süreçlerinde aktif görev alan Aydın Öğücü, 2007 yılından bu yana Şirket Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir.

Türkiye Aile İşletmeleri Derneği’nin (TAİDER) geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütürken şu an Danışma Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmekte, aynı zamanda TÜSİAD’ın aktif üyesi olarak görev almaktadır.

Cengiz Solakoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi

1943 Erzurum doğumlu Cengiz Solakoğlu, 1964 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra, 1967 yılında Beko Ticaret’te Satış Elemanı olarak iş hayatına atıldı.

1977 – 1983 yılları arasında Beko Tic. A.Ş.’nin, 1983 – 1991 yılları arasında Arçelik Pazarlama Şirketi Atılım A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü yaptıktan sonra, 1991 yılında Koç Holding Tüketim Grubu Başkanlığına atandı. Mevcut görevinin yanı sıra 1996 – 1998 arasında Koç Holding Yürütme Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2002 yılında atandığı Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı’ndan 60 yaş sınırı nedeniyle 2004 yılında 38 yıl çalıştığı Koç Topluluğu’ndan emekli oldu.

İstanbul Ticaret Odası’nda 3 dönem Meclis Üyeliği, Sanayi Odası’nda 5 dönem Meclis Üyeliği’nde bulundu ve İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nda iki dönem Yönetim Kurul Üyesi olarak görev yaptı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kurucuları arasında yer alan Cengiz Solakoğlu, vakfın kuruluşundan bugüne kadar  Yönetim Kurulu’nda aralıksız yer aldı ve 2002-2004/2007-2011/2015-2019 tarihleri arasında vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü. 2004 yılında Ekonomist Dergisi tarafından Yılın Sivil Toplum Önderi seçildi.

Emekli olduktan sonra CS Danışmanlık firmasını kuran Cengiz Solakoğlu, ülkemizin önde gelen şirketlerinde Yönetim Kurulu görevlerinde bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir.

Yılmaz Bulut
Yönetim Kurulu Üyesi

1965 doğumlu Yılmaz Bulut, lise eğitimini İstanbul Otakçılar Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1990 yılında Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü Fen Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Profesyonel iş hayatına 1991 yılında Arçelik A.Ş.’de Dış Satın Alma Uzmanı olarak başlayan Yılmaz Bulut, görevine 1994-1998 yılları arasında Arçelik A.Ş. Merkezi Satın Alma Uzmanı olarak devam etmiştir. 1998’den 2007 yılına kadar yine Arçelik A.Ş.’de İnsan Kaynakları departmanında Sistem Geliştirme Uzmanı olarak kariyerine devam etmiştir. Hizmet ve üretim alanında faaliyet gösteren firmalara, Kurumsallaşma, Yönetim Geliştirme, İnsan Kaynakları konularında somut, ölçülebilir çözümler sunmak amacıyla 2008 yılında Artı Bir Danışmanlık şirketini kurmuştur. Bugüne ülkemizin bir çok önde gelen şirketine başta liderlik, performans yönetim sistemi, insan kaynakları politikalarının oluşturulması gibi birçok alanda danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Liderlik, Koçluk, Performans Yönetimi, Stratejik Yönetim, İşe Alım Teknikleri, Sunum Teknikleri, Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı, Zaman Yönetimi sertifikalarına sahip olan Yılmaz Bulut, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Gönüllü Danışmanı, Tema Vakfı ve Arçelikliler Derneği’nde aktif görev almaktadır.

Füsun Akkal Bozok
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Füsun Akkal Bozok, akademik eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden lisans, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden yüksek lisans derecesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden doktora derecesi alarak tamamlamıştır. İş hayatına Arthur Andersen denetim şirketinde başlamıştır.

1983’te Koç Grubu’na katılarak önce Denetim ve Mali Grup bölümünde Denetim Uzmanı ve Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1992’de atandığı Denetim ve Mali Grup Koordinatörlüğü görevini 11 yıl boyunca sürdürmüştür. 2003-2006 yılları arasında Finansman Grubu Direktörlüğü yapan Akkal, Eylül 2004 tarihinden 2019 yılına kadar da Yapı Kredi Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ford-Otosan, TAT Gıda ,Kocaer Çelik ve Gözde Girişim Sermayesi’nde bağımsız yönetim kurulu üyesidir.  2006-2008 Koç Üniversitesi, 2008-2020 Sabancı Üniversitesi’nde Denetim ve Uluslararası Muhasebe dersleri vermiştir. TKYD, TİDE, T. Muhasebe Uzmanları Derneği ve Boğaziçi Mezunlar Derneği üyesidir. %30 Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği mentorluğu yapmaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu İleri Düzey, Kredi Derecelendirme, Kurumsal Yönetim Derecelendirme ve Türev Ürünler lisanslarına sahiptir.

Mehmet Fatih Keresteci
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Keresteci ilk, orta ve lise eğitimini yine Diyarbakır’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisat (İngilizce) bölümünde lisans, University of Birmingham’da ise finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Eğitimi boyunca “gelişmekte olan ekonomilerde yaşanan finansal krizler” üzerine odaklanan Keresteci’nin bu kapsamda “erken uyarı sistemleri” ile ilgili detaylı çalışmaları oldu. Bu çalışmalar saygın ekonomi dergileri tarafından yayımlandı ve resmi modellemelere referans teşkil etti.

İş hayatına ekonomist olarak başlayan Keresteci, HSBC Bank’ta sırasıyla stratejist, döviz ve türev işlemcisi, yatırım danışmanı ve Hazine Satış Direktörü olarak çalıştıktan sonra en son Küresel Piyasalar ekibinde Genel Müdür Yardımcısı Vekili sıfatı ile rol aldı. 2016 yılından bu yana sahibi olduğu DNG Danışmanlık, Araştırma ve Eğitim Ltd. ile büyük kurumsal şirketlere ekonomi ve finans alanında danışmanlık hizmeti vermekte, yönetim kurulu ve icra kurulu üye ve danışmanlıkları yapmaktadır. Bu kapsamda finansal risk yönetimi, finansal yatırım danışmanlığı, şirket ve finansal yeniden yapılandırma, M&A faaliyetleri, yatırım fizibilite danışmanlığı, yönetim stratejileri danışmanlığı ve finansal eğitim alanlarında sektörde bilinir bir konuma sahiptir. Keresteci ayrıca kurucu ortak olarak görev aldığı Denon Partners şirketi ile yatırım bankacılığı kapsamına giren hizmetleri sunmaktadır.

Üst Yöneticiler

Alp Öğücü
Genel Müdür

1983 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Alp Öğücü lise eğitimini Üsküdar Amerikan Koleji’nde, üniversite eğitimini ise Amerika’da tamamlayarak Tufts Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ek olarak Girişimcilik ve Ürün Tasarımı yan dal programlarını bitirdi.

Profesyonel iş hayatına 2005 yılında Şirket bünyesinde Proje Mühendisi olarak başladı. Sırasıyla İş Geliştirme Müdürü, Hızlı Tüketim Satış & Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarına atanan Öğücü, 2014 yılından bu yana Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

İş hayatıyla eş zamanlı olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) Denetim Komitesi Üyesi ve Uluslararası Lions 118-Y Kurucu Üyesi görevlerini yürütmekte; Lead Netwok, Sales Network, Yanındayız Derneği ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin de üyeleri arasında yer almaktadır.

Gökben Kaya
Üretim Yatırımları ve Projeler Genel Müdür Yardımcısı

1974 yılında doğan Gökben Kaya İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Yeditepe Üniversitesinde MBA yapmıştır.

1996 – 2012 yılları arasında Arçelik A.Ş. firmasında çeşitli görevlerde rol almıştır. 2013 – 2015 QS Türkiye Operasyon Müdürü görevini yürütmüştür. 2015 yılında Şirket’e katılmış olan Gökben Kaya, sırası ile Fabrika Direktörlüğü görevini yürütürken son olarak Üretim Yatırımları ve Projeler Genel Müdür yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Kenan Telli
Satınalma ve Planlama Direktörü

1972 yılında doğan Kenan Telli, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüsti Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Bosch Termoteknik Satınalma Bölümünde başlamıştır. 1998-1999 yıllarında sırasıyla Delphi Packard Elektrik firmasında Lojistik Sorumlusu ve Vestel Elektronik’de Satınalma Mühendisi olarak görev alan Telli, 1999-2010 yıllarında BSH Ev Aletleri Almanya ve Türkiye tesislerinde Soğutucu Planlama Müdürlüğü, Soğutucu Global Tedarik Zinciri Yöneticiliği ve Çamaşır Üretim ve Mühendislik Yöneticiliği yaparak iş hayatına devam etmiştir. 2010 yılında Lila Kağıt’a katılmış olan Telli, 2016 yılına kadar Fabrika Direktörü görevini yürütmüş, son olarak Satınalma ve Planlama Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Işıl Tireli
Mali İşler Direktörü

1983 yılında doğan Işıl Tireli, lise eğitimini İzmir Amerikan Koleji’nde tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından İstabul Bilgi Üniversitesi’nde Muhasebe ve Denetim yüksek lisansını tamamladı. Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finansman alanındaki doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Profesyonel iş hayatına 2005 yılında BDO Denet’de denetim asistanı olarak başlayan Işıl Tireli 2012 yılında BDO Denet’teki görevinden ayrılarak kariyerine Deloitte Türkiye’de devam etmiştir. Deloitte Türkiye’de çalıştığı süre boyunca dijital dönüşüm projeleri, teknik danışmanlık ve proje yönetimi alanında bir çok idari görev üstlenmiş olup Denetim Bölümü Direktörlüğü rolünden 2020 yılında ayrılmıştır. 2020 yılında Hattat Holding ve Grup Şirketlerine Finansal Yeniden Yapılandırmadan sorumlu üst düzey yönetici olarak atanan Işıl Tireli, 2022 yılında Lila Kağıt ailesine katılmıştır. Şirket’te Mali İşlerden sorumlu üst düzey yönetici olan Işıl Tireli, İcra Kurulu ve Risk Komitesi üyesi olarak görev almaktadır. 2019 yılından beri Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) Denetim Komitesi üyesi olarak görevine devam etmektedir. Işıl Tireli, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesine ve  Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu tarafından verilen Bağımsız Denetçi Lisansına sahiptir.

Songül Öncel
İnsan Kaynakları Direktörü

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde alan Songül Öncel, 1997 yılında aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. Ardından sırasıyla Kordsa’da Kalite Sistemleri Uzmanı, Opet Petrolcülük’te Organizasyonel Gelişim ve Yönetim Sistemleri Müdürü, son olarak da Aromsa A.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. Songül Öncel, 2024 yılı Ocak ayında Lila Kağıt bünyesine İnsan Kaynakları Direktörü olarak katılmıştır.

Oytun Bostancı
Kağıt Enerji Direktörü

1974 yılında doğan Mustafa Kemal Oytun Bostancı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinde Yüksek Lisans yapmıştır.

1999-2013 yılları arasında Arçelik A.Ş. firmasında çeşitli görevlerde rol almıştır. 2014– 2020 Mefa Endüstri A.Ş’de Üretim & Mühendislik Direktörü olarak görevini yürütmüştür. 2020-2022 yılları arasında ise RC Endüstri Ulaşım Araçları A.Ş. de Teknik Direktör olarak iş hayatına devam etmiştir. 2022 yılında Şirket’e katılmış olan Bostancı, sırası ile Kağıt Üretim Bakım ve Yardımcı Tesisler Grup Müdürü görevini yürütürken son olarak Kağıt ve Enerji Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Ali Sadak
Türkiye Satış Direktörü V.

1982 yılında doğan Ali Sadak, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

2006 ve 2010 yılları arasında Danone firmasında sırasıyla Geleneksel Kanal, Ulusal Kanal ve Yerel Kanal olmak üzere satış bölümünde görevler almıştır. Ardından 2010 yılında ise Glaxosmithkline şirketinde Kilit Müşteri Müdürü olarak görevini devam etmiştir. 2012–2014 3M firmasında sırası ile Geleneksel Kanal ve Ulusal Kanal Müşteri Yöneticiliğini yürütmüştür. 2014-2020 yılları arasında çeşitli görevlerle işine devam etmiştir. 2020 yılında Şirket’e katılan Ali Sadak, Satış Direktörlüğü çatısı altında Ulusal Kanal Grup Müdürü olarak görev yapmış olup, 2024 yılı itibari ile Satış Direktörlüğü görevine vekalet etmektedir.

Can Altıok
Ürün İhracat Grup Müdürü

1980 yılında doğan Hikmet Can Altıok, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesinde İşletme Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

2007- 2010 yılları arasında Eczacıbaşı Koramic firmasında Ürün Müdürü olarak rol almıştır. Altıok, 2010- 2017 yıllarında Türk Henkel A.Ş. de sırasıyla Marka Müdürlüğü, İş Birimi Müdürlüğü, İş Geliştirme Müdürlüğü ve son olarak İhracat Müdürü olarak iş hayatına devam etmiştir. 2017-2021 yılında Warmhaus Isıtma ve Soğutma şirketinde İhracat Müdürlüğü yaparken, 2021-2022 yılında Bası Systems Pilates Sanayide Ticari Direktör görevini yürütmüştür. 2022 yılında Şirket’e  katılmış olan Hikmet Can Altıok, Ürün İhracat Grup Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Burcu Öğücü Giritli
Pazarlama Grup Müdürü

1987 yılında İstanbul’da doğan Burcu Öğücü Giritli, Saint Benoît Fransız Lisesi’nden 2005 yılında mezun oldu. Ardından, 2010 Yılında Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite sonrasında London Business School’un Yönetim Yüksek Lisans (Masters in Management) programını Londra’da başarıyla tamamladı.

Profesyonel iş hayatına 2012 yılında Türkiye Ekonomi Bankası’nda Finansal Piyasalar Kurumsal Bankacılık Satış Yetkilisi olarak başladı. 2013 yılında HSBC Bank A.Ş.’nin Hazine ve Sermaye Piyasaları ekibine katıldıktan kısa bir süre sonra Londra’daki HSBC Bank PLC’de görev aldı. 2015 yılının Temmuz ayında Türkiye’ye döndükten sonra HSBC Bank A.Ş. Hazine ve Sermaye Piyasası biriminde Kurumsal Satış Yöneticisi olarak Döviz/Faiz/Emtia üzerine türev ürünlerin satış ve pazarlamasında görevine devam etti. 2016 yılı Temmuz ayı itibarıyla Lila Kağıt’ta İş Geliştirme bölümünde göreve başladı. 2019 yılında Yurt İçi Pazar Özel Markalar Satış Koordinatörü pozisyonuna geçti. 2021 yılından beri Hızlı Tüketim Faaliyet alanında Pazarlama Grup Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Burcu Öğücü Giritli, Türkiye’de SPK Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey ve Türev Araçlar lisanslarına, İngiltere’de CISI Level 3 Certificate in Investments (Financial Derivatives) sertifikasına sahiptir.

Çetin Karaca
Ticari Kontrol ve Fiyatlandırma Grup Müdürü

1974 yılında doğan Çetin Karaca, Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çetin Karaca, 2000 yılında ilk iş hayatına Pamukbank Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. Ardından 2001 yılında Boyner Holding’te İş Analisti olarak görevini devam etmiştir. 2003-2007 yılları arasında BBA Beymen ve 2008-2011 yılları arasında Kale Endüstri Holding’te Bütçe Raporlama ve Finansal Kontrol Müdürü olarak çalışmıştır. 2011 yılında Şirket’e katılmış olan Çetin Karaca, çeşitli rollerde görev alarak, en son Ticari Kontrol ve Fiyatlandırma Grup Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Yönetim Kurulu

Orhan Öğücü
Yönetim Kurulu Başkanı

1956 Gaziantep doğumlu Orhan Öğücü, lise eğitimini Gaziantep’te, lisans eğitimini ise Manchester Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Profesyonel iş hayatına Güneydoğu İplik Sanayi Şirketi’nde başlayan Öğücü, 1978–1980 yılları arasında ODTÜ Gaziantep yerleşkesinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.

1984 yılında, Marmara Pamuklu Mensucat’ın kurulumunda görev aldı ve 2007 yılına kadar şirketin yönetim kademesinde çalışmalarını sürdürdü. Lila Kağıt’ın kurulması ile 2007 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Farklı dönemlerde TOBB Kağıt Ürünleri Meclisi ile Selüloz ve Kağıt Sanayi Vakfı’nın yönetim kurullarında bulunurken, aktif olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mütevelli Heyeti’nde ve Gönüllü Hizmet Vakfı (GHV) Yönetim Kurulu’nda yer almaktadır.

Celal Öğücü
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1958 Gaziantep doğumlu Celal Öğücü, lise eğitimini Gaziantep’te, lisans eğitimini ise Manchester Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladı. Polimer Kimya alanında yüksek lisans yaparak Türkiye’ye geri döndü.

1984 yılında Marmara Pamuklu Mensucat’ın kuruluşunda görev alarak profesyonel iş hayatına adım attı. Şirket bünyesinde boyahane işletmesi ile enerji santralinin kurulması ve kağıt alanındaki yeni yatırım süreçlerinde aktif görev alan Öğücü, 2007 yılından bu yana Şirket Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı görevlerini sürdürmektedir.

Uzun yıllar Çorlu İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği (ÇİSAD), Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (Taider) ve Rotary Kulübü gibi birçok kuruluşun yönetim kademelerinde yer alırken, halihazırda Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nda (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Aydın Öğücü
Yönetim Kurulu Üyesi

1961 Gaziantep doğumlu Aydın Öğücü, lise eğitimini Gaziantep’te, lisans eğitimini ise İngiltere’de Victoria Üniversitesi Polimer Bilimi Kimyası bölümünde tamamladı.

1984 yılında Marmara Pamuklu Mensucat’ın kuruluşunda görev alarak profesyonel iş hayatına adım attı. Şirket bünyesinde boyahane işletmesi ile enerji santralinin kurulması ve kağıt alanındaki yeni yatırım süreçlerinde aktif görev alan Aydın Öğücü, 2007 yılından bu yana Şirket Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir.

Türkiye Aile İşletmeleri Derneği’nin (TAİDER) geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütürken şu an Danışma Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmekte, aynı zamanda TÜSİAD’ın aktif üyesi olarak görev almaktadır.

Cengiz Solakoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi

1943 Erzurum doğumlu Cengiz Solakoğlu, 1964 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra, 1967 yılında Beko Ticaret’te Satış Elemanı olarak iş hayatına atıldı.

1977 – 1983 yılları arasında Beko Tic. A.Ş.’nin, 1983 – 1991 yılları arasında Arçelik Pazarlama Şirketi Atılım A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü yaptıktan sonra, 1991 yılında Koç Holding Tüketim Grubu Başkanlığına atandı. Mevcut görevinin yanı sıra 1996 – 1998 arasında Koç Holding Yürütme Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2002 yılında atandığı Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı’ndan 60 yaş sınırı nedeniyle 2004 yılında 38 yıl çalıştığı Koç Topluluğu’ndan emekli oldu.

İstanbul Ticaret Odası’nda 3 dönem Meclis Üyeliği, Sanayi Odası’nda 5 dönem Meclis Üyeliği’nde bulundu ve İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nda iki dönem Yönetim Kurul Üyesi olarak görev yaptı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kurucuları arasında yer alan Cengiz Solakoğlu, vakfın kuruluşundan bugüne kadar  Yönetim Kurulu’nda aralıksız yer aldı ve 2002-2004/2007-2011/2015-2019 tarihleri arasında vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü. 2004 yılında Ekonomist Dergisi tarafından Yılın Sivil Toplum Önderi seçildi.

Emekli olduktan sonra CS Danışmanlık firmasını kuran Cengiz Solakoğlu, ülkemizin önde gelen şirketlerinde Yönetim Kurulu görevlerinde bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir.

Yılmaz Bulut
Yönetim Kurulu Üyesi

1965 doğumlu Yılmaz Bulut, lise eğitimini İstanbul Otakçılar Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1990 yılında Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü Fen Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Profesyonel iş hayatına 1991 yılında Arçelik A.Ş.’de Dış Satın Alma Uzmanı olarak başlayan Yılmaz Bulut, görevine 1994-1998 yılları arasında Arçelik A.Ş. Merkezi Satın Alma Uzmanı olarak devam etmiştir. 1998’den 2007 yılına kadar yine Arçelik A.Ş.’de İnsan Kaynakları departmanında Sistem Geliştirme Uzmanı olarak kariyerine devam etmiştir. Hizmet ve üretim alanında faaliyet gösteren firmalara, Kurumsallaşma, Yönetim Geliştirme, İnsan Kaynakları konularında somut, ölçülebilir çözümler sunmak amacıyla 2008 yılında Artı Bir Danışmanlık şirketini kurmuştur. Bugüne ülkemizin bir çok önde gelen şirketine başta liderlik, performans yönetim sistemi, insan kaynakları politikalarının oluşturulması gibi birçok alanda danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Liderlik, Koçluk, Performans Yönetimi, Stratejik Yönetim, İşe Alım Teknikleri, Sunum Teknikleri, Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı, Zaman Yönetimi sertifikalarına sahip olan Yılmaz Bulut, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Gönüllü Danışmanı, Tema Vakfı ve Arçelikliler Derneği’nde aktif görev almaktadır.

Füsun Akkal Bozok
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Füsun Akkal Bozok, akademik eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden lisans, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden yüksek lisans derecesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden doktora derecesi alarak tamamlamıştır. İş hayatına Arthur Andersen denetim şirketinde başlamıştır.

1983’te Koç Grubu’na katılarak önce Denetim ve Mali Grup bölümünde Denetim Uzmanı ve Koordinatör Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1992’de atandığı Denetim ve Mali Grup Koordinatörlüğü görevini 11 yıl boyunca sürdürmüştür. 2003-2006 yılları arasında Finansman Grubu Direktörlüğü yapan Akkal, Eylül 2004 tarihinden 2019 yılına kadar da Yapı Kredi Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ford-Otosan, TAT Gıda ,Kocaer Çelik ve Gözde Girişim Sermayesi’nde bağımsız yönetim kurulu üyesidir.  2006-2008 Koç Üniversitesi, 2008-2020 Sabancı Üniversitesi’nde Denetim ve Uluslararası Muhasebe dersleri vermiştir. TKYD, TİDE, T. Muhasebe Uzmanları Derneği ve Boğaziçi Mezunlar Derneği üyesidir. %30 Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği mentorluğu yapmaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu İleri Düzey, Kredi Derecelendirme, Kurumsal Yönetim Derecelendirme ve Türev Ürünler lisanslarına sahiptir.

Mehmet Fatih Keresteci
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Keresteci ilk, orta ve lise eğitimini yine Diyarbakır’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisat (İngilizce) bölümünde lisans, University of Birmingham’da ise finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Eğitimi boyunca “gelişmekte olan ekonomilerde yaşanan finansal krizler” üzerine odaklanan Keresteci’nin bu kapsamda “erken uyarı sistemleri” ile ilgili detaylı çalışmaları oldu. Bu çalışmalar saygın ekonomi dergileri tarafından yayımlandı ve resmi modellemelere referans teşkil etti.

İş hayatına ekonomist olarak başlayan Keresteci, HSBC Bank’ta sırasıyla stratejist, döviz ve türev işlemcisi, yatırım danışmanı ve Hazine Satış Direktörü olarak çalıştıktan sonra en son Küresel Piyasalar ekibinde Genel Müdür Yardımcısı Vekili sıfatı ile rol aldı. 2016 yılından bu yana sahibi olduğu DNG Danışmanlık, Araştırma ve Eğitim Ltd. ile büyük kurumsal şirketlere ekonomi ve finans alanında danışmanlık hizmeti vermekte, yönetim kurulu ve icra kurulu üye ve danışmanlıkları yapmaktadır. Bu kapsamda finansal risk yönetimi, finansal yatırım danışmanlığı, şirket ve finansal yeniden yapılandırma, M&A faaliyetleri, yatırım fizibilite danışmanlığı, yönetim stratejileri danışmanlığı ve finansal eğitim alanlarında sektörde bilinir bir konuma sahiptir. Keresteci ayrıca kurucu ortak olarak görev aldığı Denon Partners şirketi ile yatırım bankacılığı kapsamına giren hizmetleri sunmaktadır.

Üst Yöneticiler

Alp Öğücü
Genel Müdür

1983 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Alp Öğücü lise eğitimini Üsküdar Amerikan Koleji’nde, üniversite eğitimini ise Amerika’da tamamlayarak Tufts Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ek olarak Girişimcilik ve Ürün Tasarımı yan dal programlarını bitirdi.

Profesyonel iş hayatına 2005 yılında Şirket bünyesinde Proje Mühendisi olarak başladı. Sırasıyla İş Geliştirme Müdürü, Hızlı Tüketim Satış & Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarına atanan Öğücü, 2014 yılından bu yana Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

İş hayatıyla eş zamanlı olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) Denetim Komitesi Üyesi ve Uluslararası Lions 118-Y Kurucu Üyesi görevlerini yürütmekte; Lead Netwok, Sales Network, Yanındayız Derneği ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin de üyeleri arasında yer almaktadır.

Gökben Kaya
Üretim Yatırımları ve Projeler Genel Müdür Yardımcısı

1974 yılında doğan Gökben Kaya İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Yeditepe Üniversitesinde MBA yapmıştır.

1996 – 2012 yılları arasında Arçelik A.Ş. firmasında çeşitli görevlerde rol almıştır. 2013 – 2015 QS Türkiye Operasyon Müdürü görevini yürütmüştür. 2015 yılında Şirket’e katılmış olan Gökben Kaya, sırası ile Fabrika Direktörlüğü görevini yürütürken son olarak Üretim Yatırımları ve Projeler Genel Müdür yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Kenan Telli
Satınalma ve Planlama Direktörü

1972 yılında doğan Kenan Telli, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüsti Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Bosch Termoteknik Satınalma Bölümünde başlamıştır. 1998-1999 yıllarında sırasıyla Delphi Packard Elektrik firmasında Lojistik Sorumlusu ve Vestel Elektronik’de Satınalma Mühendisi olarak görev alan Telli, 1999-2010 yıllarında BSH Ev Aletleri Almanya ve Türkiye tesislerinde Soğutucu Planlama Müdürlüğü, Soğutucu Global Tedarik Zinciri Yöneticiliği ve Çamaşır Üretim ve Mühendislik Yöneticiliği yaparak iş hayatına devam etmiştir. 2010 yılında Lila Kağıt’a katılmış olan Telli, 2016 yılına kadar Fabrika Direktörü görevini yürütmüş, son olarak Satınalma ve Planlama Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Işıl Tireli
Mali İşler Direktörü

1983 yılında doğan Işıl Tireli, lise eğitimini İzmir Amerikan Koleji’nde tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından İstabul Bilgi Üniversitesi’nde Muhasebe ve Denetim yüksek lisansını tamamladı. Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finansman alanındaki doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Profesyonel iş hayatına 2005 yılında BDO Denet’de denetim asistanı olarak başlayan Işıl Tireli 2012 yılında BDO Denet’teki görevinden ayrılarak kariyerine Deloitte Türkiye’de devam etmiştir. Deloitte Türkiye’de çalıştığı süre boyunca dijital dönüşüm projeleri, teknik danışmanlık ve proje yönetimi alanında bir çok idari görev üstlenmiş olup Denetim Bölümü Direktörlüğü rolünden 2020 yılında ayrılmıştır. 2020 yılında Hattat Holding ve Grup Şirketlerine Finansal Yeniden Yapılandırmadan sorumlu üst düzey yönetici olarak atanan Işıl Tireli, 2022 yılında Lila Kağıt ailesine katılmıştır. Şirket’te Mali İşlerden sorumlu üst düzey yönetici olan Işıl Tireli, İcra Kurulu ve Risk Komitesi üyesi olarak görev almaktadır. 2019 yılından beri Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) Denetim Komitesi üyesi olarak görevine devam etmektedir. Işıl Tireli, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesine ve  Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu tarafından verilen Bağımsız Denetçi Lisansına sahiptir.

Songül Öncel
İnsan Kaynakları Direktörü

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde alan Songül Öncel, 1997 yılında aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. Ardından sırasıyla Kordsa’da Kalite Sistemleri Uzmanı, Opet Petrolcülük’te Organizasyonel Gelişim ve Yönetim Sistemleri Müdürü, son olarak da Aromsa A.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. Songül Öncel, 2024 yılı Ocak ayında Lila Kağıt bünyesine İnsan Kaynakları Direktörü olarak katılmıştır.

Oytun Bostancı
Kağıt Enerji Direktörü

1974 yılında doğan Mustafa Kemal Oytun Bostancı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinde Yüksek Lisans yapmıştır.

1999-2013 yılları arasında Arçelik A.Ş. firmasında çeşitli görevlerde rol almıştır. 2014– 2020 Mefa Endüstri A.Ş’de Üretim & Mühendislik Direktörü olarak görevini yürütmüştür. 2020-2022 yılları arasında ise RC Endüstri Ulaşım Araçları A.Ş. de Teknik Direktör olarak iş hayatına devam etmiştir. 2022 yılında Şirket’e katılmış olan Bostancı, sırası ile Kağıt Üretim Bakım ve Yardımcı Tesisler Grup Müdürü görevini yürütürken son olarak Kağıt ve Enerji Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Ali Sadak
Türkiye Satış Direktörü V.

1982 yılında doğan Ali Sadak, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

2006 ve 2010 yılları arasında Danone firmasında sırasıyla Geleneksel Kanal, Ulusal Kanal ve Yerel Kanal olmak üzere satış bölümünde görevler almıştır. Ardından 2010 yılında ise Glaxosmithkline şirketinde Kilit Müşteri Müdürü olarak görevini devam etmiştir. 2012–2014 3M firmasında sırası ile Geleneksel Kanal ve Ulusal Kanal Müşteri Yöneticiliğini yürütmüştür. 2014-2020 yılları arasında çeşitli görevlerle işine devam etmiştir. 2020 yılında Şirket’e katılan Ali Sadak, Satış Direktörlüğü çatısı altında Ulusal Kanal Grup Müdürü olarak görev yapmış olup, 2024 yılı itibari ile Satış Direktörlüğü görevine vekalet etmektedir.

Can Altıok
Ürün İhracat Grup Müdürü

1980 yılında doğan Hikmet Can Altıok, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesinde İşletme Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

2007- 2010 yılları arasında Eczacıbaşı Koramic firmasında Ürün Müdürü olarak rol almıştır. Altıok, 2010- 2017 yıllarında Türk Henkel A.Ş. de sırasıyla Marka Müdürlüğü, İş Birimi Müdürlüğü, İş Geliştirme Müdürlüğü ve son olarak İhracat Müdürü olarak iş hayatına devam etmiştir. 2017-2021 yılında Warmhaus Isıtma ve Soğutma şirketinde İhracat Müdürlüğü yaparken, 2021-2022 yılında Bası Systems Pilates Sanayide Ticari Direktör görevini yürütmüştür. 2022 yılında Şirket’e  katılmış olan Hikmet Can Altıok, Ürün İhracat Grup Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Burcu Öğücü Giritli
Pazarlama Grup Müdürü

1987 yılında İstanbul’da doğan Burcu Öğücü Giritli, Saint Benoît Fransız Lisesi’nden 2005 yılında mezun oldu. Ardından, 2010 Yılında Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite sonrasında London Business School’un Yönetim Yüksek Lisans (Masters in Management) programını Londra’da başarıyla tamamladı.

Profesyonel iş hayatına 2012 yılında Türkiye Ekonomi Bankası’nda Finansal Piyasalar Kurumsal Bankacılık Satış Yetkilisi olarak başladı. 2013 yılında HSBC Bank A.Ş.’nin Hazine ve Sermaye Piyasaları ekibine katıldıktan kısa bir süre sonra Londra’daki HSBC Bank PLC’de görev aldı. 2015 yılının Temmuz ayında Türkiye’ye döndükten sonra HSBC Bank A.Ş. Hazine ve Sermaye Piyasası biriminde Kurumsal Satış Yöneticisi olarak Döviz/Faiz/Emtia üzerine türev ürünlerin satış ve pazarlamasında görevine devam etti. 2016 yılı Temmuz ayı itibarıyla Lila Kağıt’ta İş Geliştirme bölümünde göreve başladı. 2019 yılında Yurt İçi Pazar Özel Markalar Satış Koordinatörü pozisyonuna geçti. 2021 yılından beri Hızlı Tüketim Faaliyet alanında Pazarlama Grup Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Burcu Öğücü Giritli, Türkiye’de SPK Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey ve Türev Araçlar lisanslarına, İngiltere’de CISI Level 3 Certificate in Investments (Financial Derivatives) sertifikasına sahiptir.

Çetin Karaca
Ticari Kontrol ve Fiyatlandırma Grup Müdürü

1974 yılında doğan Çetin Karaca, Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çetin Karaca, 2000 yılında ilk iş hayatına Pamukbank Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. Ardından 2001 yılında Boyner Holding’te İş Analisti olarak görevini devam etmiştir. 2003-2007 yılları arasında BBA Beymen ve 2008-2011 yılları arasında Kale Endüstri Holding’te Bütçe Raporlama ve Finansal Kontrol Müdürü olarak çalışmıştır. 2011 yılında Şirket’e katılmış olan Çetin Karaca, çeşitli rollerde görev alarak, en son Ticari Kontrol ve Fiyatlandırma Grup Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Kariyer

İnsan kaynakları politikamız tüm çalışanlarımıza çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışı çerçevesinde, yenilikçi ve modern bir çalışma ortamı sunmaktır. Çalışma kültürümüzün odağına hiyerarşiyi değil, çalışanlar arasında aktif iletişimi koyarak eşitlikçi ve özgür bir çalışma hayatını destekliyoruz.

Tüm fabrikalarımızda ve ofislerimizde önceliğimiz iş güvenliği ve çalışanlarımızın sağlığıdır. Bunu sağlamak için İş Sağlığı ve Güvenliği birimimiz düzenli olarak denetimler yapmakta ve eğitimler vermektedir. Lila Green House olarak adlandırdığımız merkez ofisimiz çalışanların yaratıcılığını teşvik edecek ve onlara hareket imkanı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

İşlevselliği ön planda tutan bu tasarım sayesinde çalışanlarımız ofis içerisindeki alternatif alanları özgürce kullanarak kendilerine en uygun çalışma ortamını oluşturabilirler. Çevrecilik bilinciyle tasarlanmış ofisimizde Leed Platinium sertifikalı doğal ve dönüştürülebilir malzemeler tercih edilmiş ve güncel teknolojik altyapı ile desteklenmiştir.
Doğayı çalışma alanlarımıza taşıyan ve sürdürülebilirliğe olan inancımızı yansıtan canlı bitkilerimiz, çağdaş ve ergonomik mobilyalarımız ile çalışanlarımıza huzurlu bir çalışma ortamı sunulmaktadır.

Gerek fabrikalarımızda gerekse merkez ofisimizde sosyal etkinlikler, seminerler, eğitimler ve sosyal sorumluluk aktiviteleriyle dolu renkli ve hareketli bir iş hayatı sürmektedir. Mesai saatleri dışında da süren futbol ve yelken kulübü gibi sportif faaliyetler de iş anlayışımızın bir parçasıdır. Merkez ofisimizde çalışanlarımızın boş vakitlerini değerlendirebileceği sosyal alanlarımız, kafeteryamız ve teras alanımızla onlara keyifli bir çalışma hayatı sunmaktayız.

Bence duvarımız çalışanlarımızın görüş ve önerilerine sürekli açık olup, gelen öneriler sosyal hayatımıza yeni etkinliklerin katılmasını sağlamaktadır.
Şirket hedeflerine paralel olarak bireysel hedeflerin de takip edildiği yıllık performans görüşmeleriyle çalışanların gelişim ve kariyer planlamaları yapılmaktadır.
Şirketimizde pozisyon/ünvandan bağımsız, işin içeriğine dair çeşitli ölçümlemelere dayalı bir iş değerleme sistemi uygulanmakta ve iş büyüklükleri kademe bazında değerlendirilmektedir.

Bunu destekleyen ücret sistemi ile amacımız;
• Şirketimizin stratejilerini destekleyen, rekabetçi ve adil bakış açısıyla yapılan işin boyutuna ve sektörün yapısına uygun olarak değerlendirme yapmak,
• Belirlenen politikalar dahilinde şirket içi dengeleri de gözeterek ilgili rolün iş kademelerine uygun ücret bantlarını oluşturmaktır.

 

Açık Pozisyonlar

Güncel iş ilanlarımıza LinkedIn ve Kariyer.net sayfalarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Lila’da Hayat

Üyelikler

Lila Kağıt’ın kurucusu olan Öğücü ailesi, toplumdan kazandığının bir bölümünü yine topluma geri kazandırma ve ülke ekonomisine değer katma sorumluluğuyla hareket etmektedir. Paydaşlarına, sektöre ve ülkemize, nihai olarak dünyaya değer katma misyonuyla çeşitli vakıf ve sivil toplum kuruluşlarını desteklemektedir. Lila Kağıt’ın bu kuruluşlardaki kurumsal üyeliğinin yanı sıra, YK üyeleri de bireysel olarak aktif görevler almaktadır.

 • ÇİSAD (Çorlu İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği)

  Kurumsal Üye, Celal Öğücü YK Üyesi

 • Gönüllü Hizmet Vakfı – Kurumsal Üye

  Orhan Öğücü YK Başkan Yardımcısı

 • LEAD Network (Leading Executives Advancing Diversity)

  Türkiye’de ve Global’de Kurumsal Üye

 • PLAT (Private Label Association of Turkey)

  Kurumsal Üye

 • PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği)

  Kurumsal Üye

 • Reklam Verenler Derneği

  Kurumsal Üye

 • Sales Network – Women in Sales / CSO Club (Chief Sales Officer Club)

  Kurumsal Üye

 • Selüloz ve Kağıt Vakfı

  Kurumsal Üye

 • TAİDER (Türkiye Aile İşletmeleri Derneği)

  Kurumsal Üye, Aydın Öğücü Danışma Kurulu Başkanı

 • TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı)

  Alp Öğücü YK üyesi, Orhan Öğücü Mütevelli Heyeti Üyesi

 • TKYD (Tükiye Kurumsal Yönetim Derneği)

  Kurumsal Üye

 • TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi

  Orhan Öğücü YK Başkan Yardımcısı

 • TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu)

  Kurumsal Üye, Celal Öğücü YK Üyesi

 • TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği)

  Kurumsal Üye, Aydın Öğücü Aktif Üye

 • Yanındayız

Kurumsal Üye