Sektörler

Lila Kağıt, kurulduğu 1984 yılından bu yana sektörlerindeki uzmanlığı, tecrübesi ve yatırımlarıyla büyük ses getiren, yenilikçiliği ve kalitesiyle oldukça itibarlı şirketlerden oluşmaktadır.

Lila Kağıt

2006 yılında kurulmuş olan Lila Kağıt, bugün toplamda 300.000 m2 alan üzerine kurulu kampüsündeki kağıt üretim tesisiyle, dünyanın önde gelen bobin kağıt üreticilerinden biridir. Mevcut 3 büyük üretim hattına ilave edilen dördüncü üretim hattı 2022 yılında devreye girmiş ve yıllık brüt üretim kapasitesi 271 bin tona ulaşmıştır.

Tamamen endüstriyel ormanlardan elde edilen sertifikalı selülozla üretim yapılmakta ve üretimin her aşamasında çevreye gösterilen duyarlılıkla karbon salınımı, su ve enerji tüketimi miktarlarını azaltmak için sürekli çaba gösterilmektedir.

Üretimin yaklaşık %40’ı aynı kampüsteki konverting tesisinde işlenmekte, kalan kısmı 5 kıtada 80’i aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.

(İstanbul Sanayi Odası) En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde ilk 200 içinde yer almakta olan Lila Kağıt, 2014 yılında TİM’de (Türkiye İhracatçılar Meclisi) İhracat Lideri statüsüyle başarılarını taçlandırmıştır.

Sertifikalı Hammadde
Üretim
Kapasitesi

Ton/Yıl

Ülkeye İhracat