Lila Kağıt Üretim Tesisi TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

7 Nisan 2021

Temizlik kağıtları, enerji ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Lila Kağıt, pandemi sürecinde salgından korunmak adına hayata geçirdiği çalışmalarla “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.

‘Önce Sağlık’ anlayışı ile pandemi sürecinde de çalışanlarının sağlığını korumak amacıyla yetkili mercilerin ve Türk Standartları Enstitüsü’nün Sanayi Kuruluşları için yayınladığı Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nun rehberliğinde üretim tesisinde her türlü önlemi alan Lila Kağıt ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ aldı.

Konu ile ilgili olarak Lila Kağıt CEO’su Alp Öğücü şöyle konuştu: “Hijyenik temizlik kağıtları üreten bir kuruluş olarak pandeminin ilk aylarında ani bir şekilde artan taleple karşılaştık. Tüm gücümüzle toplumun artan hijyen ihtiyacına cevap vermeye çalıştık. Hem ülkemizin hem de dünyanın farklı bölgelerinden birçok ülkenin hijyenik temizlik kağıdı ihtiyacını başarıyla karşıladık, karşılıyoruz. Bu süreçte de hem topluma hem de çalışanlarımıza karşı sorumluluğumuzun her zaman farkında olduk. ‘Önce Sağlık’ anlayışımızdan ödün vermeden Çorlu Ergene’de yer alan ve bugün Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük üretim tesislerinden biri olan üretim tesisimizde çalışanlarımızın sağlığını korumak adına pandeminin ilk gününden itibaren en üst seviyede önlemler aldık ve bu önlemleri bugün de aynı hassasiyetle uygulamaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın bugün böyle kıymetli bir belge ile ödüllendirilmiş olması bizim için son derece büyük bir gurur kaynağı.” (Nisan 2021)